Absolut Irysa

21,75 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Orris (Irys Florentina) Absolute Oil
Skład wg INCI (łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):
Orris Absolute Oil 100%

Nazwa botaniczna: Iris Pallida
Nazwa angielska: Orris Absolute Oil
Kraj pochodzenia: Maroko
Metoda uprawy: zbiór z upraw
Użyta część rośliny: kłącze
Otrzymywanie:  destylacja parą wodną i ekstrakcja alkoholem etylowym
Substancje aktywne: iron
Kolor: jasno brązowy
Zapach: kwiatowy z nutami fiołka, owocowymi i drzewnymi
Intensywność zapachu: średnia
Nuta zapachu: nuta środkowo- bazowa
Harmonia zapachów: wszystkie olejki kwiatowe i owocowe oraz cedr, sandał, wetiwer, cyprys, mimoza, labdanum, szałwia muszkatołowa.
Konsystencja: średnia
Rozpuszczalność: w alkoholu etylowym i olejach
Przeciwwskazania: brak.
Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny i nie powodujący podrażnień. Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Właściwości: przeciwbiegunkowe, wykrztuśne, przeciwzapalne.

Zastosowanie kosmetyczne: przeciwzapalne, antyseptyczne, gojące
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; maseczki, sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała.
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 1-2 krople na 10 ml; 4-5 kropli na 25 ml; 10 kropli na 100 ml.

 

TECHNICZNA SPECYFIKACJA PRODUKTU

Produkt: ABSOLUT IRYSA
Nazwa wg INCI: Orris Absolute Oil
Opis: absolut uzyskany w wyniku ekstrakcji parą wodną i alkoholem etylowym suszonych kłączy kwiatów „Iris pallida.”
Sugerowane % stężenie: do 1%

Forma fizyczna

ciecz

Kolor

jasno brązowy

Zapach

charakterystyczny

Ciężar właściwy 20oC

0,93 g/ml

Współczynnik refrakcji

1.49 @ 25°C

Rozpuszczalność

w alkoholu etylowym i olejach

Skład wg INCI (łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami):

Orris Absolute Oil 100%

Wskazówki dotyczące użycia:
generalnie olejek nie toksyczny, nie powodujący podrażnień i uczuleń. 

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opis produktu

Absolut uzyskany w wyniku ekstrakcji parą wodną i alkoholem etylowym suszonych kłączy kwiatów „Iris pallida.”o niesamowitej, wielowymiarowej  woni, w której odnaleźć można m.in. akcenty kwiatowe, owocowe i drzewne. Zapach jest niezwykle bogaty, a zarazem delikatny i zmysłowy.
Irys to roślina cebulowa i kłączowa z rodziny kosaćcowatych, która charakteryzuje się pięknymi, szlachetnymi kwiatami o wielu kolorach, np. kremowe, żółte, niebieskie, fioletowe oraz kombinacje tych kolorów. W stanie naturalnym i w przydomowych ogródkach występuje w Europie Środkowej i Północnej.
W perfumerii wykorzystywana jest dolna część tej rośliny zwana kłączem, a potocznie korzeniem. Proces pozyskiwania pachnącej substancji z kłącza jest długotrwały i kosztowny. Kłącza rozkłada się na łące na lnianych kobiercach gdzie są suszone w letnim żarze słońca. Po dokładnym wysuszeniu kłącze wędruje do lnianych worków i umieszczone zostaje w ciemnej piwnicy na okres 3 lat. Po tym czasie obiera się je, dzieli i kroi na małe kawałeczki i poddaje destylacji parą wodną. Potrzeba aż 10 ton surowego kłącza aby uzyskać ok. 3,5 tony suchego produktu, a następnie z niego około 35 kg tzw. masła irysowego. Z takiej ilości masła, za pomocą ekstrakcji alkoholem etylowym, wytwarza się ok. 6 kg absolutu irysowego, który stosowany jest jako składnik perfumeryjnych i kosmetycznych kompozycji zapachowych.

Głównym składnikiem absolutu jest iron, który nadaje aromat fiołkowy, o subtelnej pudrowo-kremowej nucie. Absolut irysa zawierający 70% i więcej ironu jest najdroższą substancją zapachową na świecie i jest zarezerwowany dla najdroższych i najbardziej luksusowych perfum. Koszt 1 kg to ponad 50 tys. euro. Absoluty za znacznie mniejszą ilością ironu są dużo tańsze i bardziej dostępne i dzięki temu mogą z powodzeniem być stosowane w tworzeniu własnych, domowych perfum i kosmetyków.
Perfumy z wyczuwalną wonią irysów wyróżniają się bogatym aromatem. To kompozycje trwałe, wyrafinowane i bardzo zróżnicowane. Woń irysów bywa najczęściej nutą serca w kompozycjach zapachowych – jest elegancka, lekko mistyczna, wilgotna. Irys świetnie komponuje się zarówno z innymi kwiatami, jak również z akcentami owocowymi i drzewnymi. Jest stosowany także jako utrwalacz (fiksator) zapachów w różnego rodzaju produktach kosmetycznych. 
Najpopularniejsze perfumy z irysem to: DKNY Be Delicious City Blossom Avenue Iris, Guerlain Insolence, Chanel No. 19, Giorgio Armani Armani Mania, Lancome La Vie est Belle.

Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii