Absolut Champaka

32,95 
Wybierz wariant:
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, kliknij na jedną z poniższych zakładek:

Nazwa wg INCI: Michelia Champaca (Magnolia Champaca) Flower Oil

Opis: absolut uzyskany w wyniku ekstrakcji heksanem kwiatów "Michelia champaca L.".

Skład wg INCI (łącznie z substancjami czynnymi, rozpuszczalnikami, konserwantami, antyoksydantami i innymi dodatkami)Michelia champaca flower oil 100%

Przykładowe kompozycje zapachowe

Zasady tworzenia kompozycji zapachowych

Rodzaje wyrobów perfumeryjnych

Jak stworzyć własne pachnidło alkoholowe

Jak stworzyć własne pachnidło olejowe

Wykaz olejków eterycznych i absolutów wg nut zapachowych

Nazwa botaniczna: Michelia Champaca
Nazwa angielska: Champaka Absolute
Kraj pochodzenia: Indie
Metoda uprawy: zbiór z dziko rosnących drzew
Użyta część rośliny: kwiaty
Otrzymywanie: ekstrakcja heksanem i alkoholem etylowym

Substancje aktywne: linalol, beta-kariofillen, alkohol fenetylowy, alkohol benzylowy, ß-jonon, alfa-terpineol, alfa-terpinen, aldehyd C-26, borneol, geraniol, nerolidol
Kolor: czerwony
Zapach: słodki; kwiatowy z lekko owocową, morelową nutą; intensywnie bogaty; zmysłowy; odurzający
Intensywność zapachu: średnia
Nuta zapachu: nuta środkowa (serca)
Harmonia zapachów: róża, jaśmin, ylang ylang, sandałowiec, nagietek i inne kwiatowe olejki
Konsystencja: średnia
Rozpuszczalność: w tłuszczach i alkoholu etylowym
Przeciwskazania: nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.
Bezpieczeństwo użytkowania: generalnie olejek nie toksyczny i nie powodujący podrażnień. U alergików i niektórych osób o bardzo wrażliwej skórze może powodować podrażnienia.
Z uwagi na to, iż jest to olejek głęboko relaksujący, użyty w zbyt dużej ilości może utrudniać koncentrację.
Nie stosować wewnętrznie i na skórę w postaci nie rozcieńczonej.
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Produkt dostępny w porcjach o następujących wielkościach:

2 g, 5 g,

Właściwości: działa afrodyzyjnie, relaksuje, uspokaja, poprawia nastrój, wywołuje uczucie błogości i poprawia samopoczucie; odpręża; stymuluje zmysły, łagodzi stany lękowe
Zastosowanie kosmetyczne: antyseptyczny, rozkurczający, ściągający, antywirusowy
Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała.
Zalecane stężenie: sera i kremy do twarzy, mleczka do ciała: 3-5 kropli na 10 ml; 7-25 kropli na 25 ml; 20-60 kropli na 100 ml;

Nr CAS:

Sugerowane % stężenie: 0,5-3

SPECYFIKACJA ANALIZY

Forma fizyczna ciecz
Kolor czerwony
Zapach charakterystyczny egzotyczny kwiatowy
Ciężar właściwy 20oC
Współczynnik refrakcji
Rozpuszczalność w tłuszczach i alkoholu etylowym

Wskazówki dotyczące użycia:
Zgodnie z dostępnymi informacjami, olejek nie toksyczny i nie powodujących podrażnień. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce.
Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.

Opis produktu

Naturalny absolut Champaka uzyskany w wyniku ekstrakcji kwiatów drzewa "Michelia Champaca L".

Drzewo Michelia jest wiecznie zieloną rośliną pochodzącą z Indii i występującą w innych ciepłych regionach Azji (Bangladesz, Wietnam, Tajlandia, Indonezja), spokrewnioną z popularną magnolią.
Drzewo to jest cenione najbardziej ze względu na wspaniałe kwiaty o niespotykanym, słodkim i odurzającym zapachu, którymi okrywa się już wczesną wiosną zanim jeszcze wypuści pierwsze liście. Kwiaty są duże i mają złoty kolor (stąd funkcjonująca synonimiczna nazwa "Golden Champaca") oraz są długotrwałe i mogą zostawać na drzewie aż do późnego lata. Ich intensywny zapach jest wyczuwalny nawet z odległości kilkudziesięciu metrów.
Michelia rośnie bardzo często wokół buddyjskich świątyń, a jej kwiaty są poświęcone hinduskiemu bogu miłości Kamie. Hindusi przybierają nimi łoże nowożeńców oraz aromatyzują swoje domy i auta. Ich zapach przywołuje ciepło, delikatną zmysłowość, relaksuje, łagodzi stany lękowe, wyzwala tęsknotę za miłością, radością życia i zmysłowością. Pobudza także wydzielanie hormonów szczęścia - endorfin i noradrenaliny.
Absolut stosowany w mazidłach wygładza zmarszczki, koi cerę podrażnioną, suchą, zniszczoną i atakowaną przez stany zapalne. Odpręża i uspokaja zestresowaną skórę oraz działa odżywczo i regenerująco. Antyseptyczne składniki pomagają w zwalczaniu trądziku.
Zapach Champaka należy w świecie perfum do rzadkich i najbardziej luksusowych. Jest nutą przewodnią w jednych z najdroższych perfum na świecie o niezwykle eleganckim, lekko zmysłowym zapachu - Joy, wykreowanych w 1930 r. przez Jeana Patou. Stąd też popularna nazwa rośliny "drzewo radości" (joy znaczy radość po angielsku).
Champaka jest też obecny w jednym z najlepiej sprzedającym się zapachu - J`adore Christaina Diora, stworzonym z myślą o kobietach zmysłowych i nie ukrywających swoich uczuć oraz w Euphoria - C.Klein.

Ważne! wszystkie absoluty są bardzo skoncentrowane i w związku z tym nie powinny być oceniane w tym stanie, chyba że jesteś przyzwyczajony do nierozcieńczonego zapachu. Tym z was, którzy wąchacie absoluty po raz pierwszy, zdecydowanie zalecamy ich ocenę w rozcieńczeniu. W przeciwnym razie złożoność zapachu - zwłaszcza rzadkich i egzotycznych nut - zostanie utracona.

Opinie o produkcie
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a:
Zapach jest przepiekny, ciepły, bardzo zmysłowy, wymieszałam parę kropel z masłem karite , nałozyłam na ciało, zapach utrzymuje się bardzo długo, juz piątą godzinę i właśnie po tym czasie nabrał delikatnosci i jest jeszcze piękniejszy.
napisał/a:
Moje odkrycie roku-po prostu jest BOSKI. Zapach srednio intensywny, podobny do jasminu, ale mniej narzucajacy sie i slodki, wymieszany z kremem hand made uczynil ten krem mega luksusowym. Po uzyciu kremu skora przepieknie pachniala, a zapach ma "warkocz", delikatny, piekny, zmyslowy, ale nie narzucajacy sie.
Pokazuje 11-12 z 12 opinii